فرهیختگان شبکه البرز

ثبت دامنه

ثبت دامنه اولین قدم برای ایجاد یک وب‌سایت می‌باشد. دامنه در واقع همان نام وب‌سایت شماست که برای هر وب‌سایتی داشتن دامنه یا همان نام وب‌سایت لازم است. دامنه را می‌توان به آدرس خانه تشبیه کرد، فرض کنید شما خانه‌ای ساخته و یا خریده‌اید، این خانه با یک آدرس شناخته می‌شود؛ بدون داشتن آدرس برقراری ارتباط با دیگران تقریبا غیر ممکن است.

همان‌گونه که در دنیای واقعی آدرس‌تان بیان کننده مشخصه‌هایی برای مخاطبین قبل از رویارویی با شما می‌باشد، در دنیای مجازی نیز این امر صادق است.

انتخاب نام مناسب برای وب‌سایت از اهمیت بالایی برخوردار است، نامی آسان، قابل فهم و نزدیک به فعالیت‌تان در معرفی بهتر شما بسیار موثر است. بهتر است نامی کوتاه برای وب‌سایت خود انتخاب کنید که راحت‌تر در ذهن مخاطب‌تان بماند و جستجوی شما را آسان‌تر کند.

ثبت دامنه

دامنه از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده است.

پسوندهای بین الملی رایج شامل com. و net. و org. می‌باشد که دارای مصارف عمومی هستند و هر کدام به ترتیب معرف سایت‌های تجاری (Commercial)، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می‌باشند. در ثبت دامنه هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد ولی نام‌ها با اولویت درخواست ثبت خواهد شد و مدت یک تا ده سال (قابل تمدید) با توجه به حق الثبت پرداختی معتبر می‌باشند.
دامنه‌های info. و biz. و name. نیز از جمله دامنه‌های قابل ثبت برای عموم اما با کاربری خاص می‌باشند. پسوند info. برای سایتهای اطلاعاتی (Information)، پسوند biz. برای سایت‌های تجاری (Business) و پسوند name. هم فقط برای سایت‌های شخصی مناسب می‌باشد.

شرکت طراحی وب‌سایت فرهیختگان شبکه البرز با چندین سال تجربه در زمینه طراحی و پشتیبانی وب سایت شما را در انتخاب ثبت دامنه مناسب برای وبسایت‌تان یاری می‌نماید و با انتخاب چندین نام متناسب و موجود به شما در انتخاب نامی زیبا و منحصر به فرد برای وبسایت‌تان حق انتخاب می‌دهد. انتخاب نام وب‌سایت خود را به گروه طراحی وب‌سایت فرهیختگان شبکه البرز سپرده و نام مناسب را از ما بخواهید.

برای دیدن تمام نمونه کارهای شرکت فرهیختگان به سایت جدید فرهیختگان سَر بزنید.