فرهیختگان شبکه البرز

سئو و بهینه سازی

 

سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) عملیاتی می‌باشد که به منظور بهبود بازدید یک وب‌ سایت یا یک صفحه وب در صفحه نتایج موتورهای جستجو انجام می‌شود.

در حالت کلی وب‌سایت هایی که دارای بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه‌ی نتایج موتورهای جستجو باشند بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آورند.

فرض کنید به دنبال مطلبی یا ایده‌ای در اینترنت هستید. بدیهی است که آن را در یک موتور جستجو مثلا google  جستجو می‌کنید.

شما فرض کنید به دنبال اطلاعاتی در خصوص پرورش گل و گیاه هستید، خوب اگر همین کلمه “پرورش گل” را در google جستجو نمایید چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود؟

احتمالا هزاران مطلب یافت می‌شود و به‌ترتیب از صفحات 1 الی 10 قرار داده می‌شود بعد از صفحه دهم نیز می‌توانید با زدن دکمه next ادامه مطلب را ببینید.

سئو و بهینه سازی فرهیختگان

 

آنچه مسلم است بازدید کننده‌ها معمولا به لینک‌های صفحه اول مراجعه کرده و تمایل چندانی به جستجو در صفحات بعدی ندارند.

 

بهینه سازی وب سایت در کرج – بهینه سازی (سئو ) سایت

 

بیایید کار را با مثال دیگر ادامه دهیم: فرض کنید شما عبارت “فرهیختگان شبکه البرز” را در google  جستجو می‌کنید، تصویر زیر حاصل می‌گردد.

سئو و بهینه سازی

همانطور که در شکل ملاحظه می‌کنید شرکت طراحی وب فرهیختگان شبکه البرز در کرج لینک نخست از اولین صفحه می باشد، پس احتمال کلیک کردن روی آن و دیدن مطالب آن از بقیه جستجوها بیشتر است.

 

 

نتیجه‌گیری: چنانچه شما صاحب وب‌سایت یا وبلاگ شخصی می‌باشید قرار گرفتن نام وبلاگ و یا وب‌سایت شما در نتایج اولیه موتورهای جستجو امکان بیشتر دیده شدن سایت را فراهم می‌کند.

سوال: چطور می‌شود وب‌سایت خود را درصفحات جستجوی google در صفحه نخست قرار داد؟
پاسخ: بهینه سازی سایت (سئو) که با استفاده نمودن از تکنیک‌های برنامه نویسی، محتوای وب سایت و … علمی است که به شما در این زمینه یاری می‌رساند تا در نتایج نخست گوگل قرار بگیرید.

سوال: آیا با دانشی مختصر در زمینه سئو می‌توان به نتایجی مطلوب دست یافت؟
پاسخ: بهینه سازی سایت شامل فاکتورهای مختلفی می‌باشد که برخی از آن‌ها را با دانش معمول هم می‌توان انجام داد ولی برخی از تکنیک‌های سئو نیاز به دانش تخصصی‌تری دارد.

سوال: چه مراحلی از سئو را می‌توان با دانش معمول انجام داد؟
پاسخ: یکی از مهم‌ترین قسمت‌های فرآیند سئو محتوای سایت است.
ایجاد یک محتوای منحصر به فرد بود شامل مطالب مفید درمورد خدمت یا محصولات خودتان در سایت در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.
تصاویر غیر تکراری با نام‌ها و کلید واژه‌های مربوط به حرفه و همین‌طور وب‌سایت‌تان نیز کمک شایان توجهی خواهد کرد.

شرکت طراحی وبسایت فرهیختگان شبکه البرز با روش‌های تخصصی در انجام فرآیند سئو و بهینه سازی سایت‌تان و قرار گرفتن در نتایج نخست موتورهای جستجو  در کنار شماست.

و با طراحی سایتی با کیفیت و کارآمد شما را در رسیدن هرچه سریعتر و بهتر به این هدف همراهی می‌کند.

طراحی یک سایت خوب بخشی از کار شرکت طراحی سایت فرهیختگان بوده و کمک به بهینه سازی آن یکی دیگر از خدمات ما است.

برای دیدن تمام نمونه کارهای شرکت فرهیختگان به سایت جدید فرهیختگان سَر بزنید.