فرهیختگان شبکه البرز

طراحی وبلاگ

وبلاگ چيست؟

وبلاگ صفحه‌ای از وب (همانند روزنامه‌ای شخصی) می‌باشد که معمولا به صورت کوتاه و خلاصه تهیه می شود؛ با این ویژگی که دستيابی عموم کاربران به آن ممکن می‌باشد. وبلاگ‌ها، بر طبق نظم خاص و محتویات آن، شخصيت مولف و يا مولفان را بازگو می‌نمایند. اولويت قرار گرفتن و يا زمان انتشار مطلب در وبلاگ بر طبق يک ساختار زمانی شکل می‌گيرد ( تقويم اطلاعاتی). بر این اساس خوانندگان بلاگ‌ها در ابتدا تازه‌ترین مطالب انتشار یافته را مشاهده نموده و در صورت تمايل آن را مطالعه خواهند کرد.

وبلاگ

بیشتر وبلاگ‌ها دارای يک خط فکری منحصر به فرد هستند که به نوعی آن را دنبال می‌کنند. به عنوان مثال در صورتی که يک وبلاگ نویس به فن‌آوری علاقه داشته باشد، با فراهم نمودن مطلب از منابع گوناگونی مانند: نمايشگاه‌ها، سمينارها و يا شرکت‌های طراحی سایت، می‌تواند آن‌ها را به شکل مورد نظر در بلاگش ثبت و در اختيار کاربران خود قرار دهد. اگر علاقه‌مند به مسائل اقتصادی باشد، می‌تواند با جستجو و پیدا کردن مطالب جديد در مورد اقتصاد، اینگونه مطالب را بر روی بلاگ خود منتشر نمايد و …

مزایای داشتن وبلاگ

وبلاگ محيطی الکترونيکی و قابل جستجو را فراهم می‌کند و به علاقه‌مندان این امکان را می‌دهد تا با استفاده از يک مرورگر وب و در هر گوشه‌ای دنیا به محتويات آن دسترسی داشته باشند. وبلاگ همانند يک مجله و يا روزنامه online است که وبلاگ نویس (بلاگر) می‌تواند در رابطه با موضوعات مختلف در هر زمان که بخواهد، در آن اطلاعاتی را درج کرده و انتشار دهد. تعداد زيادی از وبلاگ‌ها دارای مجموعه‌ای جالب و ارزنده از لينک‌ها به ساير وبلاگ‌ها و يا وب سايت‎هایی هستند که وبلاگ نویس آن‌ها را مثبت و مفيد ارزیابی کرده است.
به اشتراک گذاشتن دانش از جمله مهمترين اهداف فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات است. از این رو می‌توان با راهکارهای متفاوتی مانند شرکت در همايش‌ها، مباحث علمی، مطالعه کتاب، روزنامه و …، به این مهم دست یافت. هر کدام از روش‌ها دارای مزیت‌ها و محدوديت‌هایی هستند. محدوديت‌های زمانی، مکانی و ميزان تعامل اطلاعاتی با مخاطبان از معدود مشکلات این روش‌ها می‌باشد. نشر اطلاعات و دانش شخصی با استفاده نمودن از پتانسيل‌های وب (مانند منتشر نمودن مقالات) و طراحی سایت‌ها، علاوه بر مقابله با محدوديت‌های زمانی و مکانی، به مخاطب حق انتخاب داده و فضایی مناسب برای تعاملات اطلاعاتی دو طرفه را فراهم نموده است.
از این رو طراحی سایت‌ و پدیده وبلاگ نویسی جایگاه مهم و ارزشمندی در بوجود آمدن شبکه‌های بزرگ و گسترده نشر علم و دانش دارا هستند.
دريافت نمودن سريع بازخوردها در رابطه با ايده‌های ارائه شده، آسان شدن ارتباط میان محققين و دسته‌بندی محتوی در زمینه‌های گوناگون از جمله مزایای این فضاها می‌باشد.

طراحی وبلاگ و آموزش عملکرد آن از جمله خدماتی است که بخش طراحی وب سایت و پشتیبانی شرکت فرهیختگان شبکه البرز به شما ارائه خواهد داد. علاوه بر این کلیه مشتریانی که وب سایت آن‌ها را طراحی نموده‌ایم وبلاگی در حوضه تخصص و سلیقه‌شان به عنوان هدیه دریافت خواهند نمود.

برای دیدن تمام نمونه کارهای شرکت فرهیختگان به سایت جدید فرهیختگان سَر بزنید.