فرهیختگان شبکه البرز

تکنولوژی چیست؟

تکنولوژی

تعریف جامع آن عبارت است از “مجموعه ای متشکل از اطلاعات، ابزارها و تکنیک‌هایی که از علم و تجربه عملی نشأت گرفته‌اند و در توسعه، طراحی، تولید و به کارگیری محصولات، فرآیندها، سیستم‌ها و خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند. از نظر حقوقی تکنولوژی را می‌توان مالکیت معنوی دانست که باید حفاظت و حمایت شود. بطور قطع ‌می‌توان گفت همه‌ی مدیران معتقدند آینده هر شرکتی به استفاده درست از این مهم وابسته است، با این وجود، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها روش مناسبی برای ارزیابی و ارزش‌گذاری دارائی‌های تکنولوژیک خود تدوین نکرده‌اند.اما مدیران حرفه‌ای به اهمیت آن واقفند.
تکنولوژی چگونگی بکارگیری دانش علمی و مهندسی در دستیابی به نتایج عملی مانند محصولات و خدمات و یا دانستن طریقه دستیابی به نتایج عملی بر اساس تجربه است.

 

تکنولوژی

تکنولوژی همراه با علم و تکنیک انجام می‌شود. علم و تکنولوژی در واقع هر دو دانش عمومی بشمار می‌روند. اکثر افراد تکنولوژی را مصداق‌هایی چون کامپیوتر و نرم‌افزار، ماکروویو، ماشین‌آلات صنعتی و غیره تلقی می‌کنند، در حالیکه تکنولوژی چیزی فراتر از این مصداق‌های عینی است.
در واقع تکنولوژی شامل زیرساخت‌های ضروری در طراحی، تولید، پیاده‌سازی و پشتیبانی محصولات فنی از شروع زمان طراحی تا راه‌اندازی و ارائه خدمات بعد از تولید آنها می‌باشد. تکنولوژی ترکیب علم و مهندسی است و یا تلفیقی از این دو می‌باشد و بطور کلی حداقل به 5 دسته زیر تقسیم می‌شود:

طراحی وب سایت

1- به عنوان اشیا: ابزارها، جنگ‌افزارها، ماشین‌آلات و ……
2- به عنوان دانش: فرآیند دانش، چگونگی که پشت اختراعات جدید است.
3- به عنوان فعالیت: چگونگی بکار گرفتن روش‌ها، مهارت‌ها و روندها توسط افراد.
4- به عنوان فرآیند: شروع آن با یک نیاز است و با یک راه حل پایان می‌پذیرد.
5- به عنوان یک نظام فنی_اجتماعی: ترکیبی از انسان‌ها و وسایل در حل مسائل

شرکت طراحی وب سایت در کرج

برای دیدن تمام نمونه کارهای شرکت فرهیختگان به سایت جدید فرهیختگان سَر بزنید.