فرهیختگان شبکه البرز

وب سایت چیست؟

وب سایت

همه ما با دنیای مجازی و فضای آنلاین آشنایی داریم، بعضی بیشتر و تعداد اندکی از افراد کمتر. کسانی که از وب سایت استفاده می‌کنند و یا علاقمند به حضور در فضای مجازی می‌باشند رتبه بالا داشتن و حضور در صفحات نخست مخصوصا صفحه اول از اولویت‌های کاری آن‌هاست.
وقتی در مورد مطلب یا موضوع خاصی در اینترنت جستجو می‌کنید بطور قطع تنها به چند صفحه اول مراجعه می‌کنید و مطلب خود را از بین آن‌ها انتخاب می‌کنید.

شاید شما برای طراحی یک وب سایت خوب زحمت زیادی کشیده و هزینه بالایی پرداخت کرده باشید  وب سایت خوب و با کیفیتی ارائه دهید، اما اگر این وب سایت در دو و حتی سه صفحه اول نمایش داده نشود تقریبا ارزش خاصی نداشته و تمام زحمات شما هیچ سودی برایتان نخواهد داشت.
برای ورود به صفحه اول لازم نیست مسیر سخت و پیچیده‌ای را طی کنید و یا هزینه گزافی پرداخت نمائید؛ تنها کافی است کلمات کلیدی و مهم در مورد کسب و کار خود را یافته و از آن‌ها در مکان‌های مخصوص استفاده نمائید در واقع سنگ زیر بنای وب سایت خود را یافته و از آن استفاده نمایید که به آن copy blogger گفته می‌شود.
سنگ بنا در واقع مطلب مهم و پایه، غیر قابل جایگزین و کلیدی وب سایت یا وبلاگ شماست. بجای نوشتن مقالات زیاد و طولانی کافی است سنگ بنای خوبی تعریف کنید، البته بهتر است سنگ بنای شما چند ویژگی مهم داشته باشد مانند:

 

وب سایت

 

1- محتوا و عنوان خاص وخیلی تخصصی نداشته باشد که خواننده ترغیب به خواندن ادامه مطلب و حتی صفحات دیگر شود، عنوان می‌تواند حتی یک جمله کوتاه باشد اما همین جمله کوتاه باید خواننده را به خواندن ادامه مطلب تشویق کند.اینکه خواننده با دیدن و خواندن آن تمایل به ادامه مسیر وخواندن مطالب بیشتر داشته باشد از اهمیت زیادی برخوردار است.
2- باید به گوگل نشان دهید که صفحه‌ای که آنرا معرفی می‌کنید و یا حتی محتوای آن سنگ بنای شماست، برای اینکار به صفحات دیگری از سایت خود که حاوی مطالبی مرتبط هستند لینک بدهید. نحوه لینک دادن مهم است، باید طوری اینکار را انجام بدهید که خواننده بتواند تصمیم بگیرد این لینک برای او مفید است یا خیر.
3- سایت‌های معتبرتر و قدرتمند‌تر از خود را معرفی کرده و از لینک دادن به آنها اجتناب نکنید.
سایت های قدرتمندتری که در حوزه شما فعالیت می کنند و از اعتبار بالایی برخوردارند به بهتر شدن رتبه شما کمک خوبی خواهند کرد.
4- بازدید کننده واقعی پیدا کنید.
اینکه چه تعداد بازدید کننده دارید خیلی خوب است و از اهمیت زیادی برخوردار است اما به هر قیمتی بازدید کننده شکار نکنید. چون مهم این است که بازدید کننده شما تمایل به گردش و دیدن بخشها و حتی خواندن مطالب داشته باشد یعنی وب سایت شما برای آنها آنقدر جذابیت داشته باشد که حاضر به گردش در آن شوند نه اینکه در چند ثانیه اول صفحه را بسته و از آن خارج شوند. هنگام انتخاب محتوا به این نکته توجه کنید که محتوایی خلق کنید که بازدیدکنندگان آن را به دیگران و دوستانشان معرفی کنند یعنی محبوبیت خود را از این طریق نشان دهید.
5- سعی کنید تجربه خوبی برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کنید.
سعی کنید از مطالب و محتوایی استفاده کنید که مرتبط با تصور بازدیدکننده از وب سایت شما باشد.از این طریق می توانید خواننده را در سایت نگه داشته و ترغیب به گشت و گذار در وب سایتتان و مطالب گوناگون کنید.
6- برای یک موضوع خاص مهم نیست که چندین سنگ بنا ایجاد کنید.
مخاطب دنبال موضوعات خاص و پیچیده نیست. اکثر مخاطبان مطالب تخصصی می خواهند، مطلبی که دقیقا به موضوع خاص و مورد علاقه آن‌ها توجه داشته باشد تنها کافی است آن مطلب را خوب و کامل توضیح داده و نیاز مخاطب را برطرف کنید، اینکار کمک بسیار بیشتری به شما می‌کند تا داشتن چندین عنوان خاص که نیاز مخاطب را برآورده نسازد.

شرکت طراحی وب سایت در کرج

برای دیدن تمام نمونه کارهای شرکت فرهیختگان به سایت جدید فرهیختگان سَر بزنید.