فرهیختگان شبکه البرز

بهره‌ وری چیست؟

بهره‌ وری

بهره‌ وری یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت چه در زندگی شخصی و یا در زمینه کاری است. افرادی که بتوانند بهترین استفاده از مدت زمان کاری را داشته و بیشترین زمان را به انجام کارهای مفید و سودمند اختصاص دهند برای سازمان‌ کاری مفید هستند و حتی می‌توان گفت مدیریت بهتری بر روی کارکنان دارند. اما عادت‌هایی هستند که می‌توانند بهره‌وری افراد در زمان کار را کاهش می‌دهند.
برای داشتن پیشرفت در مسائل شخصی و کاری، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار و موثر بهره‌وری است. اما عادت‌هایی هستند که متاسفانه در میان افراد بسیار رایج است و همین عادت‌های نامناسب می‌توانند مانعی برای بهره‌وری و موفقیت افراد باشند. با تغییر در همین عادت‌های ساده و به ظاهر بی‌اهمیت می‌توان نتیجه مثبت آن را در مدت کوتاه در کسب و کار مشاهده کرد.

بهره‌ وری

۱. عجله‌ صبحگاه

بسیاری از افراد صبح‌ها برای رفتن و به موقع رسیدن به محل کار خود عجله می‌کنند که دلیل اصلی آن دیر خوابیدن و خواب ناکافی و در نتیجه دیر‌ بیدار شدن است. هنگامی‌که شما صبح خود را با عجله شروع کنید، نباید در طول روز از مغز خود انتظار کارکرد مفید داشته باشید. با عجله‌ مقدار زیادی آدرنالین ترشح می‌شود که تمرکز و بهره‌وری شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای رفع این مشکل بهتر است برنامه‌ای برای زودتر بیدار شدن و انجام کمی ورزش داشته باشید. با ورزش و مدیتیشن صبحگاهی مغز شما منسجم‌تر شده و برای طول روز آماده می‌شود.

۲. حذف صبحانه

افرادی که صبحانه را به علت عجله یا نداشتن اشتها از وعده‌های غذایی خود حذف می‌کنند، علاوه بر ایجاد مشکلات جسمی و گوارشی با مشکلات ذهنی نیز مواجه می‌شوند. بدن شما در طول شب هیچ ماده‌ی غذایی دریافت نکرده‌، به‌ همین دلیل در هنگام صبح‌ نیاز زیادی به قند پیدا می‌کند. بهتر است صبحانه‌‌ای سالم حاوی فیبر، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی خورده و بدن خود را برای یک روز کاری آماده کنید. خوردن غذاهایی که سرشار از ویتامین ب هستند مانند موز، آناناس و آووکادو نیز، می‌تواند موجب افزایش تمرکز در طول روز شود.

۳. شروع روز کاری با انجام کارهای ساده

کارشناسان معتقدند انجام سخت‌ترین وظایف باید در اولویت کاری روزانه قرار گیرد. افرادی که روز کاری خود را با انجام کارهای ساده شروع می‌کنند در ادامه تمرکز خود را برای انجام دیگر کارها از دست می‌دهند و ممکن است انجام وظایف مهم را به روزها و حتی هفته‌های آینده موکول کنند. بعلاوه انجام کارها در ساعات اولیه صبح با سرعت و دقت بهتری انجام می‌شود چرا که عواملی که باعث برهم خوردن تمرکز می‌شوند در ابتدای صبح کمتر وجود دارند. برای تمرین این نوع فعالیت بهتر است یک لیست از کارهای روزانه خود تهیه کرده و انجام کارهای سخت‌تر و مهم‌تر را در ابتدای آن قرار دهید.

۴. استفاده از تلفن همراه در هنگام کار

بسیاری از افراد نمی‌توانند تلفن همراه را در زمان کار از خود دور کنند. همراه داشتن تلفن همراه در جلسات کاری و حتی هنگام کار کردن شخصی می‌تواند تمرکز شما را از بین برده و بهره‌وری شما را کاهش دهد. نتایج تحقیقات محققان نشان می‌دهد که افرادی که در طول زمان کار از گوشی خود استفاده می‌کنند و تماس یا پیامی دریافت می‌کنند، پس از آن تمرکز کمتری دارند و نمی‌توانند به خوبی به ادامه کار بپردازند. افرادی که تماسی دریافت می‌کنند و حتی به تماس خود پاسخ نمی‌دهند نیز در حدود ۳ برابر بیشتر از بقیه در بدست آوردن تمرکز دوباره مشکل دارند.

برای دیدن تمام نمونه کارهای شرکت فرهیختگان به سایت جدید فرهیختگان سَر بزنید.